Otevřít menu

Na úvodní stranu Místní knihovna Dolní Dunajovice

Návštěv :
Celkem : 4616
Týden : 12
Dnes : 0
podrobnosti

 

Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost ale znamená stávat se hlupákem.

                           Jan Amos Komenský

        

 

Půjčování knižních titulů vlastních fondů i z výměnného fondu MěK Břeclav

Půjčování časopisů:

Top Dívky, Bravo, Bravo Girl, Dům a zahrada, Jezdectví, Psi, Kočky, Receptář

Možnost MVS - Meziknihovní výpůjční služba

Možnost využití  internetu zdarma

 

   V roce 2014 bylo do knihovny přihlášeno 166 čtenářů a půjčeno bylo 8005 knih.

    Mezi nejpilnější čtenáře patřili v tomto roce z dětských čtenářů Starobová, Staroba, Holbová, Buchtová a Kroupová.

 Z dospělých čtenářů to jsou p. Petrželová, Kalousová, Buťáková, Školová, Jakubčíková. Zástupcem mužů byl p. Zbožínek, který nejen čte, ale též veršuje. Jedna z jeho básní se vztahuje např. k Velikonocům.

 

      Budou Velikonoce.

      Kluci chodí na pomlázku,

      jsou to první svátky v roce

      a radost pro mladou chásku.

      Otec vezme  dítka,

      jde na šmigrust s tatarem,

      ženy, ty si chrání lýtka

      před tím mužským barbarem.

      Jsou to krásné zvyky,

      které u nás známe,

      musíme říct - díky,

      že je ještě máme.

 

     Z nových knih v roce 2014 si mohou čtenáři půjčit knihy Keplera - Svědkyně ohně, Písečný muž, Jonassona - Stoletý stařík, který vylezl ... , Woodové - Hra osudu, Moyesové  - Stříbrná zátoka, Poslední dopis od tvé lásky, Sparkse - Vzkaz v láhvi, Ne,jdelší jízda, Pattersona - Pošta od Mary, Soukromé hry nebo Slabikář slušného chování, Trója, 366 pohádek na dobrou noc, Monument 14, Jezdecká akademie a další, které můžete najít v katalogu na našem webu.

 

             2013                 

 

V září jsme pro čtenáře přivezly 156 knih z výměnného fondu a nakoupily novinky, se kterými se můžete seznámit ve zpravodaji obce a ve vývěsce na obecním úřadě. 

 

 

 Dne 25.11. jsme z výměnného fondu z Břeclavi dovezly dalších 180 knih. Ze zajímavých titulů : Originální ruční dekorace, Pálava a Podyjí, Bodyguard, Poklad Montséguru, Jak jsem potkal Čechy, Bosorka Alžběta, Zvěrolékař na baltech, Druhé císařství, Proutkařka, Tati, prosím ne, Krevní msta, Válka královen, Přemyslovská epopej a další.

Z knih pro mládež : Klasické pohádky s velkými písmeny, V kůži supermodelky, Kouzelný svět Harryho Pottera, Spřízněnci čarodějů, Sářiny trampoty, Tajemství neviditelného a další.

 

Z nově zakoupených knih v roce 2011:

Dětské knihy :  Zdeněk Miler - Krtek a televize, Towsendová - Tajný deník Adriana Molea.

Pro pomoc studentům jsme zakoupily : Karel Čapek - Bílá nemoc, Franc Kafka - Proces, George Orwell - Farma zvířat, Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye a další.

Z ostatních knih : Sandra Brown - Šaráda, Dům s minulostí, Robin Cook - Agonie, Kritický bod, Smrtící gen, Vlastamil Vondruška - Dýka s hadem, Prokletí brněnských řeholníků, Jan Cimický - Vražda v páté sadě, Testament hraběnky, Zdeněk Novák - Útěk z Čečny, Hachfeldová - S láskou lvice, Nebe nad Maralal ( autentický příběh), Hana Androniková - Nebe nemá dno, Jan Balabán - Zeptej se táty ( oceněno v Magnesia Litera), Simona Monyová - Citová divočina, Tereza Boučková - Boží a jiná muka a mnoho dalších.

 

Z výměnného fondu jsme letos dovezly 285 knih.

Na př. pro mládež : Detektiv Kvítko, Deset vynálezců, Musíš mě zachránit, Montana, Brána času atd.

Pro dospělé čtenáře : Na př. Mrazivé hříchy, Ráj kanibalů, Ženy, které změnily svět, Já, Bahia, Sex po telefonu, Magická kuchařka, Vražda na Den otců, Cena mého života, Královský slib a mnoho dalších.

 

Z nově zakoupených knih :

Cornwellová - Bez rizika, Dawson - Navzdory rodičům ( pokračování Ságy rodu Forsytů), Bardová - Buď sama sebou, Lindová - Superžena, Kubátová - Převozníci, Novotný - Jak jsem přežil Dakar,Viewegh - Biomanželka, Ffordeová - Svatební horečka, Mac Bain - Zlatovláska, Vondruška - Zloději ostatků, Letopisy královské komory V., Váňová - Kukaččí mládě, Nesvadbová - Garpíškoviny a další.

 

Z výměnného fondu  

V pondělí 11.10.2010 jsme dovezly 209 nových knih:

Babicovy dobroty, Encyklopedie rybaření, Tři kontr gestapo, Olga Hepnarová, Životy slavných, Pletené tašky, Háčkování.

Z beletrie : Becnel - Na první pohled, Cameron - Stín afrického slunce, Brown - Milenec ze snů, Connor - Tajemství oběšenců, Černý - I blbci někdy pláčou, Herriot - Zvěrolékař má na mále, Chevalier - Dáma a jednorožec, Hunter - Hříšník, Pokušitel, Howard - Náruč plná lásky, Gordon - Tribunál smrti, Javořická - Dvě Andulky, Brána do ráje, Jones - Aiša, Kessler - Jízda smrti, Patton v nebezpečí, King - Srovnáno se zemí, Lustig - Dívka s jizvou, Mac Bain - Dveře, Vdovy, Dívej se jak umírají, Muchamore - Zvíře, Papoušková - Svatba na bitevním poli, Quick - Síla vášně, Tajemství prstenů, Roberts - Muž, který naslouchá koním, Simmel - Autobus velký jako svět, Roberts - Srdce oceánu, Vandenberg - Odlévač zrcadel a další. 

Dětské knihy : Nejznámější pohádky, Pohádkové čtení, Shrek, W.I.T.C.H. Sto čarodějných ....., Studna Pána mlh, Děti země, Hádanka ukrytého pokladu, Medvídek, Přízraky bez tváře, Upíří ségry, Asterix a Kleopatra, Simpsonovi, Bezhlavě do maléru, To všechno spískala Katka, Úžasní Řekové, Princezny, Komiksová historie I. a II., Ewa, Matematika a další.